Kurzy kreslní pravou mozkovou hemisférou


Lektorka kurzů

Mgr. Alena Andrysová

Od dětství jsem ráda kreslila a malovala, chodila jsem do LŠU (dnes ZUŠ) v Hradci Králové. Absolvovala jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, po maturitě jsem dva roky kreslila vzory tisků na látky (ÚBOK), a pak jsem vystudovala obor výtvarná výchova, český jazyk na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy.

S metodou Kreslení pravou mozkovou hemisférou jsem se seznámila v roce 2000, kdy se mi dostala do rukou kniha Betty Edwards Drawing on the Right Side of the Brain (poprvé vyšla v USA v roce 1979). Jednotlivá cvičení jsem většinou znala, ale nadchlo mě jejich uspořádání do systému, který umožňuje v neuvěřitelně krátkém čase změnit schopnost člověka kreslit. Postupy i názory autorky této knihy jsou v naprostém souladu se vším, co jsem se od mnoha výtvarníků v různých ateliérech zcela „tradičními“ postupy učila já sama. Výsledky této metody jsou fascinující, a proto jsem se v roce 2006 rozhodla, že se budu věnovat jejímu vyučování.

Pokud jde o funkci pravé a levé mozkové hemisféry, dobrou průpravu a teoretické zázemí mi poskytlo studium metody „One Brain“ (kineziologie) v letech 2000–2006.

Potřeba rovnováhy v životě mě přivedla k mnoha dalším oborům: učím anglický jazyk, jsem instruktorkou hathajógy a powerjógy a vedu kurzy společenského tance pro dospělé.

Pokud chcete rozšířit svůj okruh zájmů, objevit své skryté schopnosti a odhalit jinou dimenzi vnímání – přijďte na kurz kreslení!

Těším se na vás.. :) AA